Güncel Haberler

Getmobil, Yenilenmiş Elektronik Cihaz Pazarını Büyütmek İçin Seri A Öncesi Yatırım Turunu Kapattı

Yatırım turu, Hollanda’nın en büyük fonlarından biri olan ve erken aşamadaki piyasa girişimlerine yaptığı yatırımlarla tanınan DFF (Dutch Founders Fund) tarafından yönetilirken, yatırımcılar arasında 212, TechOne VC, Logo Ventures ve Maxis ve Arya da yer aldı. Yatırım, bu ölçekte en büyük meblağın Hollanda’dan Türkiye’ye gelmesiyle dikkat çekerken, aynı zamanda DFF’nin Türkiye’deki ilk yatırımı olmasıyla da dikkat çekiyor.

Mehmet Uygun ve Zeynep Uygun tarafından 2018 yılında açılan ilk telefon tamircisi
Getmobil olarak başlayan Foundmobil, daha sonra ikinci el elektronik alım satımı yapan bir şirket haline geldi.
Küçük ve orta ölçekli işletmeleri Türk tüketicisiyle buluşturan pazar
Bir platforma dönüştü. Şirket aynı zamanda T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından da onaylanmıştır.
Yenilenen Cihazlar Yönetmeliği kapsamında Yenileme Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Firmanın kurucu ortaklarından Mehmet Uygun, şunları söyledi: “Bakanlığın getirdiği düzenleme sayesinde ikinci el cihazlar arasında yenilenmiş cihazların pazar payı hızla arttı.

Ancak diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Türkiye’de yıllık yenilenen cihaz satışları halen çok düşük seviyelerde olup, Bakanlığın vereceği mevzuat desteği ve özel sektör yatırımlarıyla bu sektör dünyaya göre çok daha hızlı ilerleyecektir.
“Düşünelim.” ilan etti.

“Pazaryeri platformumuz, ülkemizde sayılarının 35 bin civarında olduğunu bildiğimiz ikinci el elektronik eşya tüccarlarımıza hem alım hem de satım anlamında sunduğu fırsatlarla tüm sektörün gelişmesini ve kurumsallaşmasını garanti altına alıyor”.

Getmobil, kullanılmış cihazları doğrudan son kullanıcıdan veya iş ortaklarının değişim programları aracılığıyla toplar. Ayrıca firmanın sunduğu yazılım altyapısı sayesinde küçük işletme ortakları satın alacakları cihazları değerlendirebiliyor.
Profesyonelce yaparak cihaz satın alabilirler.

Cihazlar Getmobil’in bakanlık onaylı yenileme tesislerinde yenileme sürecinden geçtikten sonra getmobil.com ve diğer offline ve online platformlarda satışa sunuluyor. Şirketin ana yatırımcılarından biri olan DFF’yi temsil eden Sjoerd Nikkelen: “Döngüsel ekonomi, son dönemde hem çevreye verilen zararın azaltılması hem de tüketiciler için erişilebilirliğin artırılması açısından güçlü bir alternatif olarak öne çıkıyor”. ilan etti.

“DFF olarak döngüsel ekonomide faaliyet gösteren şirketlerin, gelişen pazarlarda doğru teknolojik altyapıyı sağlamaları halinde hızla başarıya ulaştıklarını gözlemledik.

Türkiye’nin nüfusu ve ekonomisi göz önüne alındığında,
Potansiyeli olan Getmobil, geliştirdiği teknolojik altyapıyla küçük işletmeleri öne çıkarıyor.
“Üretim yapısı sayesinde bu potansiyeli ortaya çıkaracak doğru stratejilere sahip.”
diyerek sözlerini tamamladı.

IMG_0758 kopya 12

Her yıl 5 milyar elektronik cihazın çöpe atıldığı unutulmamalıdır. Diğer gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de tüketicilerin çevre bilinci artmakta ve bunun sonucunda kullanılmış cihazlar yeni cihazlara güçlü bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Son olarak şirketin önceki yatırım sürecine dahil olan Nevzat Aydın ve Ömer Aras
ve Ahmed Karslı bu turda yatırımlarını artırarak sektörde liderliğe yükseldi
Cashify’ın Hindistan merkezli kurucu ortağı Mandeep Manocha’nın şirketin yeni ortakları arasında yer aldığını da belirtelim.

bf2c689a-ae27-49da-9a5a-800f7c2acec8

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
3 suç örgütü çökertildi, liderleri yakalandı! 3 suç örgütü çökertildi, liderleri yakalandı!
Polis onu babasının elinden kurtardı!  Bacağından ve omzundan vuruldu...Polis onu babasının elinden kurtardı! Bacağından ve omzundan vuruldu…
İstanbul'da kimin avantajı var?  Son seçim anketiİstanbul’da kimin avantajı var? Son seçim anketi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking