Güncel Haberler

Koronavirüs aşısı oldu, hayatı kabusa döndü! AstraZeneca’yı mahkemeye verdi… Yüz milyonlarca dolarlık bir davaya dönüşebilir

Coronavirüsün hayatımızı etkilediği, tüm dünyayı etkisi altına aldığı, herkesi bir süre evlerine kapattığı günler geride kalırken, Kovid aşısına ilişkin çok konuşulan bir haber de gündeme geldi -19. Dünya genelinde insanların ölümüne neden olan, sosyal mesafe, maske gibi kavramları hayatımızın bir parçası haline getiren salgına karşı geliştirilen Kovid-19 aşısıyla ilgili dava açıldı.

İngiltere’de yaşayan ve AstraZeneca’nın geliştirdiği mRNA tabanlı Kovid-19 aşısını yaptıran Jamie Scott isimli adam, aşı olduktan sonra hissettiği rahatsızlık nedeniyle mahkemeye başvurdu.

AŞI OLDUKTAN SONRA BEYİN BEZİ OLDU

44 yaşındaki iki çocuk babası Scott, Nisan 2021’de Kovid-19 aşısı olduktan sonra hastalandığını ve beyninde pıhtı oluştuğunu söyledi. Scott, aşı sonrası beyninde pıhtı oluştuğunu söyleyerek dava açtı. aşı yaptırdığını ve bunun beyninde kalıcı hasara neden olduğunu söyledi.

1

İngiliz gazetesi Daily Telegraph’ın haberine göre; Aşının olası risklerinin yeterince açıklanmadığı iddia edildi.

“ASTRAZENECA’YI SORUMLU TUTUYORUZ”

Scott’ın eşi Kate, açıklamasında şunları söyledi: “18 aydır hükümete baskı yapmaya çalışıyoruz ancak verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı tazminat alamadık. AstraZeneca’yı da sorumlu tutuyoruz.”

2

YÜZ MİLYON LİTRE DEĞERİNDE BİR DAVA OLABİLİR VE EMsal Olabilir

İngiliz medyası, bu davanın sonucunun yüz milyonlarca dolar değerinde bir davaya dönüşebileceğini ve emsal teşkil edebileceğini bildirdi.

Günün önemli manşetleri

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Korkunç manzara!  9 ay sonra enkaz altında bir ceset daha bulunduKorkunç görüntü! 9 ay sonra enkaz altında bir ceset daha bulundu
Bana Erdoğan'ın hapse girdiği zamanı hatırlattıBana Erdoğan’ın hapse girdiği zamanı hatırlattı
Anayasa Mahkemesi-Yargıtay krizine ilişkin dikkat çeken sözlerAnayasa Mahkemesi-Yargıtay krizine ilişkin dikkat çeken sözler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu