Güncel Haberler

Kahramanmaraş ve Samsun’da Filistin’e destek yürüyüşü

Kahramanmaraş Platformu öncülüğünde Mahmut Esad Coşan Camii'nde toplanan vatandaşlar, pankartlar taşıyarak, İsrail ve ABD karşıtı sloganlar atarak Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ne doğru yürüdü. Burada vatandaşlar tekbirler atarak Filistin'e destek sloganları attı.

Katılımcılar adına konuşan İnsan Hakları ve Özgürlükler (İHH) İnsani Yardım Vakfı temsilcisi Yusuf Bülbül, 7 Ekim'den bu yana dünyanın gözü önünde Gazze'de kanlı zulümler işlendiğini söyledi.

Binlerce masum Filistinlinin vahşice katledildiğini belirten Bülbül, şöyle konuştu: “Dünyanın en ahlaksız ordusu olan İsrail terör örgütünün ve onun işbirlikçisi katil Amerika'nın, katledilmesine dayanamadığımız masum çocukları katlettiğine büyük bir utançla şahit oluyoruz. Bakın dünyanın gözünün içine bakarak bu utancın daha ne kadar devam edeceğini bilmiyoruz.” Ancak Gazze halkı direnmeye ve cihad etmeye devam ediyor” dedi.

Bülbül, İsrail'in kampları bombalayarak katliamı sürdürdüğünü vurguladı.

Katılımcılar Filistinliler için dua ettikten sonra dağıldı.

[Fotoğraf: AA]

Samsun'da “Gazze'ye Destek, Soykırıma Yeter Deyin” etkinliği

“Gazze'ye destek olun, soykırıma yeter deyin!” 15 Temmuz'da Demokrasi Meydanı'nda. Bu sloganla düzenlenen etkinlikte soykırımın durdurulması ve masum Filistinlilerin korunması için birlik çağrısı yapıldı.

Etkinlik, yatsı namazının ardından İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayan sivil toplum platformu temsilcilerinin açıklamalarıyla başladı. Bilimsel ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) kurucu başkanı Dr. İhsan Şenocak'ın “Soykırımı Durdurun” konferansıyla devam etti. .

Dr. Şenocak, Gazze'deki insanlık trajedisine dikkat çekerek, uluslararası topluluklara ve toplumlara bu soykırımı durdurma çağrısında bulundu.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Etkinlik alanında toplanan vatandaşlar, Filistin'e desteklerini göstererek, Türk ve Filistin bayraklarını taşıyarak, Gazze'ye destek sloganları attı.

Kur'an-ı Kerim okunması ve duaların okunmasının ardından vatandaşlar Gazze'yle ilgili fotoğraf sergisini gezdi.

Etkinliğe AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu