Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İtalya Başbakanı Giorgia Meloni arasında kritik görüşme

Görüşmede Türkiye-İtalya ilişkileri, İsrail'in Filistin topraklarındaki katliamları, bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik vahşi saldırılarının durdurulması ve İsrail yönetiminin uluslararası hukuka saygılı olması için baskıların artırılması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de acil ve kalıcı ateşkesin sağlanmasının yanı sıra, Türkiye'nin önceliğinin tutuklu ve tutukluların serbest bırakılması ve Gazze'ye insani yardımın kesintisiz ulaştırılması olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Meloni'ye, İtalya'nın da İspanya, İrlanda ve Norveç gibi tarihin doğru tarafında yer almasını, Filistin Devleti'ni tanıyarak doğru safta yer almasını istediğini söyledi.

Kaynak: İHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul metrobüsünde yangın!  Çok sayıda ekip gönderildiİstanbul metrobüsünde yangın! Çok sayıda ekip gönderildi
Eski karısına sokak ortasında kabus yaşattı!  Kamera karşısında korku dolu anlarEski karısına sokak ortasında kabus yaşattı! Kamera karşısında korku dolu anlar
Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne kabul edildi!  BM Güvenlik Konseyi'ne acil çağrıTürkiye Büyük Millet Meclisi'ne kabul edildi! BM Güvenlik Konseyi'ne acil çağrı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu