Güncel Haberler

Canan Karatay, “En tehlikelisi!” diyerek uyardı! “Bütün hastalıkların altında onlar yatıyor!”

Yenilikçi açıklamalarıyla sıklıkla gündeme gelen dahiliye uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, “Parkinson vücutta, beyinde ve sinir sisteminde oluşan mesajlardaki bir bozukluğun belirtisidir.” uyardı. Uzman ayrıca en sık görülen semptoma da değindi.

“BÜTÜN BUNLARIN NEDENİ TOKSİNLER”

“En belirgin belirtilerden biri el titremesidir. Ancak eli titreyen herkeste Parkinson hastalığı yoktur. Öncelikle şunu burada söylemek istiyorum. Parkinson ya da Alzheimer olanlar! Bunların hiçbiri genetik değil.” Uzman, “Bütün bunların nedeni toksinlerin vücuda girmesidir” dedi. dedi.

Karatay’ın açıklamasının devamı şöyle:

“Vücuda giren toksinler, yabancı maddeler ve başta alüminyum olmak üzere ağır maddeler sinir iletim sistemini bozar. Beyindeki nöronların çalışmasını bozar. Sebebi budur. ALS de aynı şekildedir.”

3

CANAN KARATAY UYARIYOR: “EN TEHLİKELİ…”

ALS ve Parkinson hastalarının çoğunda D vitamini ve iyot eksikliği bulunduğunu belirten uzman, “Bu da bilimsel olarak kanıtlandı.” dedi.

4

“TEMEL MİDE VE BAĞIRSAK BOZUKLUKLARIDIR”

“Bunlar ilaç eksikliğinden değil, vücudun toksinlerle dolu olduğunu gösteriyor. Elbette bu toksinlerin en önemlisi alüminyumdur. Nanoalüminyum dediğimiz nanoalüminyum en tehlikelisidir. Nanoalüminyum vücudunuzun korunmasında etkili olmuştur. Kolları sıvıyla dolu olan ağır metal kabul edilir. Hücrelerin ve sinir sisteminin normal işleyişini ve fonksiyonlarını engeller. Hücreler fizyolojik olarak aktiftir.” İşlerini yapamıyorlar. Bu nedenle sinirsel iletişimde bozukluk söz konusudur. Elbette bunun temelinde mide-bağırsak bozuklukları yer alıyor.

Burun tıkanıklığı, kabızlık ve ishalin vücuttaki mikrobiyomun altüst olduğunun ve vücutta gizli olan mikrobiyomun serotonin üretemediğinin göstergesi olduğunu bilin. Bu da bağırsak ve burundaki mikrobiyomun dopamin üretemediğini, eksikliğinin beyin hücrelerinde ve sinir sisteminde iletim bozukluklarına neden olduğunu gösteriyor. İletim sistemindeki en önemli faktörlerden biri elbette vücuttaki mineral dengesidir. Kristal kaya tuzu bunu sağlar.

5

CANAN KARATAY UYARISINI TEKRARLIYOR: “ÇOK ZEHİRLİ!”

“Bildiğimiz sofra tuzu çok tehlikeli. Çok zehirli. Ancak kristal kaya tuzundan yoksun kalmak aslında Alzheimer, ALS ve Parkinson hastalıklarını artırıyor ve bulaştırıyor.”

“DİYABET ÇAĞIMIZIN CEPHESİDİR!”

Vitaminlerin sinir sistemi için de önemli olduğunu belirten uzman, şöyle konuştu:

“B vitamini çok önemli. Bütün bu sorunların temelinde diyabet ve yüksek insülin var. Diyabet yüzyılımızın vebası ve hiç konuşulmuyor. Yüksek şeker ve insülin önlenebilir. Genetik değil. yaşam boyunca sürekli değildir. Kolesterol ilaçları dediğimiz statinler beyin hücrelerine zarar verdiği için bu hastalıklara neden olur. Kan hücrelerini, sinir hücrelerini ve böbrek hücrelerini yok ettiği için çok tehlikelidir. Antibiyotik ve antidepresanlar gibi diğer ilaçlar da çok tehlikelidir çünkü bağırsak florasını bozarlar.tiroid ilaçları da tehlikelidir çünkü iletimi hızlandırır, çarpıntıya veya terlemeye neden olur, vücudun metabolizmasını bozar.bunlardan uzak durun hanımlar.kaya tuzu ve vitaminler önemlidir. iyot da bağırsakların düzgün çalışması için önemlidir. Sinir sistemimiz… Hastaları gözlemlediğimde idrarda iyot çok düşük çıkıyor. Diş macunundaki bromür, klorür ve florür vücuda girerek iyotu tüketir ve Alzheimer veya Parkinson hastalığına neden olur. Başta kanser ve kronik dejeneratif hastalıklar olmak üzere tüm hastalıkların temelinde yatan sebep budur yani uyuyorlar.

O yüzden bir kez daha söylemekte fayda var. Vücut iyi nemlendirilmiş olacaktır. Tuzlu su ve karbonatlı su çok önemlidir. Glutenden elbette uzak duracağız. Çünkü gluten bağırsak florasını yok ediyor.”

Uzman konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Hayat boyu kullanılan ilaçlar hiçbir hastalığı tedavi etmez.”

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
ABD Senatörü Bernie Sanders'ın ülkesini veto etmesine tepki!ABD Senatörü Bernie Sanders’ın ülkesini veto etmesine tepki!
Arjantin'de yeni bir dönem başladı!  Halka hitap ettiArjantin’de yeni bir dönem başladı! Halka hitap etti
Akran zorbalığı kanla bitti!  16 yaşındaki kızı göğsünden bıçakladılarAkran zorbalığı kanla bitti! 16 yaşındaki kızı göğsünden bıçakladılar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking